reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tiberius dinu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 sierpnia 2015

ELWAT inwestuje w falę lutowniczą

Producent elementów sterowania i sygnalizacji z Wrocławia kupił nową falę lutowniczą SPARTAN 8 DDM Novastar. Dostawą i wdrożeniem urządzenia zajęła się włocławska firma Renex.
W asortymencie wyrobów firmy ELWAT ESI we Wrocławiu wiele elementów wymaga lutowania ręcznego. Jednak w przypadku wskaźnika ciepła montowanego w większości nowoczesnych płyt grzewczych w branży AGD, konieczne jest stosowanie zespolonej płytki elektronicznej wykonywanej automatycznie. Zakup niezbędnie potrzebnej linii lutowniczej sfinalizowano więc w czerwcu, a już w lipcu urządzenie zostało wdrożone do produkcji.

Nowy zakup znacznie rozszerza zakres usług zewnętrznych oferowanych przez ELWAT ESI. – Fala lutownicza pracuje na nasze potrzeby przez 2 dni w tygodniu, zostają nam więc 3 dni, które możemy zapełnić świadczeniem usług montażowych dla innych – mówi Georgios Blatsios, kierownik działu Nowych Wdrożeń, Narzędziowni i Licencji w ELWAT ESI. Nasz rozmówca podkreśla przy tym, że firma obsłuży w ten sposób większą ilość zamówień specjalistycznych napływających od kooperantów, montując zwłaszcza krótkie serie różnorodnych modułów, w których istotne jest utrzymanie wysokiej jakości wykonania przy możliwie najkrótszym terminie realizacji.

Elementy sterowania i sygnalizacji wykonywane od lat przez wrocławską spółdzielnię ELWAT kupują przede wszystkim znani producenci AGD, tacy jak AW SA. właściciel marki Amica , wielonarodowe korporacje WHIRPOOL, INDESIT, SMEG, SNAIGE. Produkty ELWAT są sprzedawane i montowane zarówno w kraju jaki i na rynkach zagranicznych, trafiając m.in. do Austrii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Czech, Białorusi oraz na Ukrainę. Wszystkie wyroby to autorskie konstrukcje opracowane w firmie.

Spółdzielnia ELWAT ESI we Wrocławiu istnieje już 65 lat. Firma zatrudnia ponad 200 osób, a w jej ofercie można znaleźć wyroby, podzespoły i elementy elektrotechniczne, takie jak: lampki sygnalizacyjne, łączniki przyciskowe, suwakowe i kołyskowe oraz akcesoria i osprzęt elektrotechniczny. Wyroby ELWAT-u znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba włączyć-wyłączyć albo zasygnalizować stan pracy maszyny lub urządzenia.


Foto: © Renex

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 08 2017 11:27 V8.5.6-1