reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© federicofoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 sierpnia 2015

Lenovo zwalnia

Chiński producent elektroniki użytkowej zapowiedział, że pracę straci 3 200 osób, czyli 5% wszystkich pracowników koncernu.
Ogłoszone cięcia etatów to części planu mającego na celu zwiększenie wydajności - w ostatnim kwartale zysk netto spółki spadł o 51% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Prezes i CEO Lenovo, Yang Yuanqing poinformował, że przed firmą stoją obecnie dwa główne wyzwania: optymalizacja biznesu komputerów w obliczu spadającego popytu na te urządzenia oraz odpowiednie przygotowanie biznesów mobilnego i rozwiązań korporacyjnych tak, by zapewnić ich wzrost.

Lenovo w zeszłym roku kupiło od Google’a Motorolę za 2,91 mld USD. Chiński koncern nadal największe przychody uzyskuje ze sprzedaży komputerów, ale ten odsetek maleje z każdym rokiem, rośnie natomiast znaczenie smartfonów i tabletów. Jak zapewnia w wywiadzie dla Reutersa szef Lenovo, właśnie w biznesie urządzeń mobilnych firma widzi swój przyszły sukces, a jej ambicje by rywalizować z Apple i Samsungiem pozostają niezmienione.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2