reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Delphi Przemysł elektroniczny | 13 sierpnia 2015

Najnowsze technologie Delphi

Delphi zademonstruje dwa zbiegające się trendy, torujące drogę do autonomicznej jazdy: aktywne bezpieczeństwo i łączność.
Podczas salonu IAA, które odbędzie się w dniach 17 – 21 września we Frankfurcie, firma Delphi zaprezentuje kluczowe technologie wykorzystywane jako elementy składowe, z których budowane są systemy autonomicznej jazdy samochodem i systemy zapewniające łączność.

Dephi pokaże także: inteligentne, rozwiązania chroniące środowisko naturalne, pomagające producentom pojazdów poprawić ekonomikę spalania i zredukować poziomy emisji przy jednoczesnej poprawie osiągów wynikającej z wprowadzenia systemów elektrycznych oraz zaprezentuje nowe osiągnięcia w dziedzinie systemów napędowych.

- Systemy aktywnego bezpieczeństwa i technologie zapewniające łączność szybko zbliżają się do siebie. Delphi ma możliwość dostarczenia wszystkich krytycznych technologii wymaganych przez pojazdy autonomiczne, jednocześnie zapewniając fachową integrację tych systemów, która jest niebywale skomplikowana - stwierdził Jeff Owens, dyrektor ds. technologii w Delphi Automotive. - Delphi opracowuje bezpieczniejsze technologie służące do komunikacji kierowcy z pojazdem, rozwijając w tym celu technologie, które są w stanie pracować nieprzerwanie i niezależnie od warunków zewnętrznych.

Szczegóły dotyczące prezentowanych technologii:
 • w pełni zintegrowane technologie o jakości wymaganej przez przemysł motoryzacyjny i architekturze umożliwiającej autonomiczną jazdę pojazdu;
 • mocne, zoptymalizowane pod względem kosztów systemy wysokiego napięcia i 48 Volt, umożliwiające elektryfikację pojazdu;
 • nowe, modułowe i skalowalne rozwiązanie umożliwiające uzyskanie łączności z siecią Ethernet do 1Gb, umożliwiające szybką komunikację pomiędzy systemami autonomicznego pojazdu;
 • nowy radar krótkiego zasięgu, umożliwiający aktywację wielu opcji aktywnego bezpieczeństwa;
 • pierwsze na świecie uruchomienie przez jednego z wiodących, europejskich producentów samochodów, produkcji zintegrowanego systemu rozpoznawania gestów 3D;
 • elastyczne i tanie rozwiązania dla układów napędowych, pomagające producentom samochodów poprawienie ekonomiki spalania i obniżenie poziomów emisji spalin, przy jednoczesnej poprawie osiągów.

Delphi zaprezentuje także stacjonarną wersję automatycznego pojazdu, który przejechał 5 600 km od wybrzeża do wybrzeża USA - ze startem w San Francisco i metą w Nowym Jorku. Pisaliśmy o tym chociażby tutaj.

Firma Delphi pracuje też nad bezpieczniejszymi i łatwiejszymi sposobami komunikowania się kierowców z ich pojazdami. Niepowodujące frustracji systemy rozpoznawania głosu, niewymagające obsługi systemy rozpoznawania gestów, systemy rozpoznające obiekty, na które skierowany jest wzrok kierowcy i intuicyjne, czułe ekrany dotykowe są wykorzystywane jako kanały komunikowania się kierowców z pojazdami. Wszystkie te funkcje stanowią element w pełni zintegrowanego kokpitu Delphi, zapewniającego, że jazda samochodem staje się dostosowana do potrzeb kierowcy, a bezpieczna współpraca z systemami wspierającymi kierowcę przebiega bezproblemowo.

Kluczowe rozwiązania:
 • Wielomodalna komunikacja: Firma Delphi opracowała wiele sposobów, w jaki kierowca może się komunikować ze swoim pojazdem:
  o System rozpoznawania głosu: działanie najlepsze spośród wszystkich systemów dostępnych na rynku, wykorzystujące naturalne brzmienie głosu;
  o System kontroli gestów: stanowi dla kierowcy alternatywną drogę do komunikowania się z pojazdem;
  o Systemy rozpoznające obiekty, na które skierowany jest wzrok kierowcy: nowa generacja systemów obserwujących kierowcę, ze sterowaniem w konsoli centralnej – system wspierający inne sposoby komunikacji.
 • Integracja systemów Apple i Android zapewnia bezproblemowe interfejsy dla inteligentnych urządzeń mobilnych.
 • System monitorowania kierowcy, sprawdzający stan skupienia kierowcy i w sposób inteligentny minimalizujący ilość niezbędnych do wykonania czynności w sytuacji, kiedy kierowca jest rozproszony.
 • System bezprzewodowego ładowania urządzeń, umożliwiający ładowanie telefonów komórkowych i tabletów w samochodzie, bez konieczności podłączania ich do gniazd przy pomocy kabla.

© Delphi

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-2