reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Google Przemysł elektroniczny | 11 sierpnia 2015

Rewolucja w Google

10 sierpnia 2015 powstała spółka Alphabet. W skład nowego holdingu wejdą lekko odchudzone Google, a także m.in. Google Ventures, Google Capital i Google X.
Alphabet to grupa spółek, z których największą, nawet po okrojeniu, pozostanie Google. Do struktury zostaną włączone fundusze inwestycyjne: Google Ventures, Google Capital oraz laboratorium badawcze Google X czy badawczo-rozwojowa firma biotechnologiczna Calico. Wprowadzone zmiany mają na celu ułatwienie dalszego rozwoju koncernu w różnych kierunkach, często bardzo odbiegających od pierwotnej działalności związanej z usługami internetowymi. Google zajmuje się bowiem także m.in. soczewkami dla diabetyków, które mają mierzyć poziom glukozy, dronami czy autonomicznymi samochodami.

Alphabetem zarządzać będą dotychczasowi szefowie oraz współzałożyciele Google: Larry Page i Siergiej Brin. Szefem Google zostanie Sundar Pichai, który zajmował się takimi produktami jak Chrome, Chrome OS czy Google Drive.

- Od dawna wierzymy, że wraz z upływem czasu, firmy stają się zbyt wygodne, robiąc wciąż te same rzeczy i wprowadzając tylko drobne zmiany. Jednak działając w branży technologicznej, w której to rewolucyjne idee tworzą możliwości szybkiego rozwoju, trzeba czuć się lekko niekomfortowo, by zostać na czasie – piszą Page i Brin w komunikacie. Współzałożyciele Google przypominają, że już 11 lat temu pisali, że Google nie jest szablonową spółką i nie chcą, by taką się stała.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1