reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tom_schmucker dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 sierpnia 2015

Awantura o śmigłowce c.d.: MON pozwie „Wprost”

Ministerstwo zapowiedziało pozew wobec tygodnika „Wprost” w związku z artykułem sugerującym sfałszowanie przetargu na śmigłowce.
Najnowszy numer tygodnika „Wprost” informuje, że Ministerstwo Obrony Narodowej mogło sfałszować wyniki przetargu na śmigłowce wielozadaniowe. „Komisja przetargowa potwierdziła nieprawdę. Urzędnicy zwlekają z podjęciem rozmów offsetowych z Francuzami” – pisze „Wprost” na swojej stronie w zapowiedzi artykułu.

MON nie zwleka z odpowiedzią. „Za kłamstwa o śmigłowcach podamy Wprost, naczelnego i autora tekstu do sądu – napisał na Twitterze rzecznik MON płk Jacek Sońta. Rzecznik przesłał także do PAP komunikat następującej treści:

„Mając na względzie całkowite mijanie się z prawdą w artykule 'Kto uziemił śmigłowce' w najnowszym numerze 'Wprost' dotyczącym przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla Sił Zbrojnych, zmuszeni jesteśmy zażądać od tygodnika w drodze prawa prasowego bezzwłocznego sprostowania podanych w artykule informacji, a także wystąpić przeciwko autorom publikacji z pozwem cywilnym o ochronę dóbr osobistych, tak występujących w nim instytucji (MON, Inspektorat Uzbrojenia) jak i osób funkcyjnych, a także w trybie kodeksu karnego z zarzutem pomówienia osób występujących w 'łańcuszku' przetargowym."

W przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii, resort obrony wybrał ofertę Airbus Helicopters z maszyną Caracal, odrzucając z dalszego postępowania dwóch pozostałych oferentów: PZL-Świdnik (Augusta Westland) oraz PZL Mielec (Sikorsky).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1