reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mchudo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 sierpnia 2015

Foxconn zainwestuje 5 mld USD w Indiach

Dostawca firmy Apple i gigant w produkcji kontraktowej zamierza wydać 5 mld USD w ciągu pięciu lat na wybudowanie fabryki w Indiach.
Spółka Hon Hai Precision Industry, znana także jako Foxconn, ma stworzyć przynajmniej 50 tys. nowych miejsc pracy w indyjskim stanie Maharashtra. Tajwański koncern w czasie największego zapotrzebowania na produkcję, zatrudnia nawet 1,3 mln osób i jest jednym z największych pracodawców na świecie.

W nowej fabryce w Indiach planowana jest działalność badawczo-rozwojowa i produkcyjna. Możliwe, że na liniach produkcyjnych zakładu będą wytwarzane tranzystory TFT, przeznaczone do wyświetlaczy wysokiej rozdzielności.

W czerwcu Foxconn zapowiedział, że zamierza uruchomić w Indiach nawet 12 zakładów produkcyjnych i zatrudnić nawet milion osób. Koncern chce w ten sposób rozwinąć działalność poza Chinami, w których rosną ostatnio koszty pracy.

---
Źródło: The Indian Express

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-2