reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 sierpnia 2015

Samsung Display zainwestuje w produkcję

Samsung Display chce przeznaczyć 3 mld USD na rozwój produkcji wyświetlaczy w Wietnamie – informuje Reuters powołując się źródła związane ze sprawą.
Plany inwestycyjne w Wietnamie związane są ze strategią koncernu, zakładającą rozwój produkcji w tym kraju, aby obniżać koszty produkcji w obliczu coraz silniejszej konkurencji cenowej na rynku smartfonów. Poprzednim krokiem Samsunga było zainwestowanie 1 mld USD w zakład wytwarzający ekrany OLED, zlokalizowany w wietnamskiej prowincji Bac Ninh, który rozpoczął działalność w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Wspomniane 3 mld USD Samsung chce wydać w ciągu kilku najbliższych lat (do 2020 roku), ale jak twierdzi informator Reutersa, szczegóły dotyczące rozdysponowania tych środków nie zostały jeszcze ustalone.

W ciągu ostatnich trzech lat średnie roczne wydatki kapitałowe firmy Samsung Display wynosiły około 3,4 mld USD. W zeszłym roku Samsung wystąpił o pozwolenie na budowę drugiej fabryki smartfonów w północnym Wietnamie. Koszt tej inwestycji szacowany jest na 3 mld USD.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 13 2017 16:10 V8.5.9-1