reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Phoenix Contact Przemysł elektroniczny | 06 sierpnia 2015

Otwarcie nowej siedziby Phoenix Contact we Wrocławiu

Phoenix Contact, producent komponentów oraz rozwiązań w dziedzinie elektroniki i automatyki otworzył swoją polską siedzibę we Wrocławiu, przy ul. Bierutowskiej czyli na terenie Wrocławskiego Parku Biznesu 3.
Spółka zrewitalizowała, odnowiła i przystosowała do własnych potrzeb stare zakłady Rheinmetall – Borsig, wybudowane w czasie Drugiej Wojny Światowej dla produkcji amunicji, zapalników do bomb oraz wyposażenia do samolotów.

- Nie ograniczamy się tylko do oferty elektronicznych i automatycznych produktów czy systemów. Klientom proponujemy także uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach i seminariach organizowanych przez Phoenix Contact i prowadzonych przez inżynierów z wieloletnim doświadczeniem. W naszej nowej wrocławskiej siedzibie przygotowaliśmy więc m.in. nowoczesne, multimedialne sale szkoleniowe – tłumaczy Dorota Czech – dyrektor ds. współpracy z klientami w Polsce.

Do obsługi realizacji zamówień płynących z całej Polski, na potrzeby spółki został wybudowany we Wrocławiu również magazyn o powierzchni ponad 900 m kw.

Phoenix Contact to rodzinna firma, z centralą w Blomberg w Niemczech, która zatrudnia ponad 14 tys. osób na całym świecie. Składa się z dziewięciu zakładów produkcyjnych, 50 oddziałów i 30 spółek partnerskich. Spółka przeprowadza samodzielnie cały proces produkcyjny, od zaprojektowania pojedynczego artykułu, przez przygotowanie i wykonanie niezbędnych narzędzi oraz maszyn. Phoenix Contact w 2014 r. zaksięgował prawie 1,8 mld euro przychodów.

- We własnych fabrykach produkujemy śrubki, części metalowe i z tworzyw sztucznych oraz, przy własnym montażu składamy moduły, które stanowią podstawę wysokiej jakości produktów. Daje to nam gospodarczą i technologiczną niezależność i przestrzeń, w ramach której możemy wdrażać nowoczesne rozwiązania – opowiada prezes spółki Maciej Merek.

Phoenix Contact jest w Polsce największym producentem złączy do szaf sterowniczych oraz kabli sygnałowych i elektrycznych. Wytwarza łącznie ponad 20 tys. różnych artykułów.

Phoenix Contact w ramach projektu EduNet współpracuje z wieloma uczelniami na całym świecie. W Polsce działają cztery labolatoria EduNet: na Politechnice Wrocławskiej, AGH w Krakowie, Politechnice Poznańskiej oraz na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Ponadto spółka organizuje konkurs New Xplore Award, przeznaczony dla uczniów techników i studentów kierunków związanych z automatyką i robotyką. Ideą konkursu jest bliższe zaznajomienie studentów z technologiami Phoenix Contact, umożliwienie im wykonania praktycznego projektu oraz pogłębienie wiedzy i rozwój umiejętności.© Phoenix Contact

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1