reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ra2studio dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 31 lipca 2015

Krakowska SSE podsumowuje pierwsze półrocze 2015

Wśród inwestorów, którzy otrzymali zezwolenie na działalność w SSE są takie firmy jak Elettrostandard, Nidec czy SWT.
Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna w pierwszym półroczu 2015 roku wydała dwanaście zezwoleń na działalność w SSE. Firmy zadeklarowały inwestycje w strefie w wysokości ok. 228 mln PLN, a także utworzenie blisko 351 nowych miejsc pracy.

Japońska korporacja Nidec, która produkuje silniki i napędy elektryczne rozbuduje swój już istniejący zakład w Niepołomicach i wyposaży go w nowe linie produkcyjne. Koszt tej inwestycji to 15 mln zł. W Niepołomicach również producent transformatorów Elettrostandard rozbuduje swoją fabrykę. Elettrostandard Polska planuje rozszerzyć działalność zakładu produkcyjnego oraz chce powiększyć powierzchnie biurowe. Firma zobowiązała się do poniesienia nakładów inwestycyjnych w wysokości ponad 13 mln zł. Przedsiębiorstwo produkuje m.in. transformatory mocy, wnętrzowe przekładniki SN, izolatory epoksydowe oraz bezpieczniki. Z kolei firma SWT, wytwarzająca sprzęt elektroniczny zainwestuje 12 mln zł w Zatorze.

Ponadto w podstrefie w Krakowie swoje przedsięwzięcia ulokują krajowi producenci oprogramowania Grape Up, Wind Mobile oraz Noala. Działający na rynku telekomunikacyjnym Wind Mobile to nowy inwestor w Krakowskiej SSE. Firma utworzy w ramach projektu co najmniej 40 nowych miejsc pracy oraz zainwestuje ok. 1 mln zł.

---
Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 19 2018 15:59 V9.1.0-2