reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© elena duvernay dreamstime.com Nauka | 29 lipca 2015

Politechnika Łódzka bliżej kosmosu

Politechnika Łódzka została członkiem Krajowego Centrum Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej (KCiKiS). Teraz Centrum liczy 15 członków – uczelni i instytucji związanych z sektorem kosmicznym.
KCiKiS powstało jako sieć naukowa, mająca skupiać wiodące ośrodki związane z szeroko rozumianą eksploracją i poznawaniem kosmosu. KCiKiS dąży także do współpracy pomiędzy polskimi ośrodkami badawczymi i uczelniami, która zapewniałaby harmonijny rozwój całego sektora kosmicznego, poprzez krajową sieć naukową, otwartą na partnerów zarówno naukowych, jak i przemysłowych.

Uczelnia dołączyła do organizacji podczas IV Walnego Zgromadzenia Krajowego Centrum Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej, które odbyło się 22 lipca w Politechnice Łódzkiej. Jego członkowie chcą wspólnie doprowadzić do ścisłych i skutecznych związków z polskim przemysłem kosmicznym oraz do komercjalizacji prac badawczych w obszarze aplikacji satelitarnych.

---
Źródło: Politechnika Łódzka

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2