reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bakhtiarzein dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 lipca 2015

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. podpisała list intencyjny z Raytheon Company

Oprócz bliskiej kooperacji z polskim Ministerstwem Obrony Narodowej, strony zintensyfikują działania w zakresie wspólnego poszukiwania potencjału eksportowego w krajach trzecich.
Wśród wymienionych w dokumencie obszarów partnerskich znalazły się programy obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej (przede wszystkim program obrony przeciwlotniczej średniego zasięgu "Wisła"), modernizacja marynarki wojennej i wojsk lądowych, prace nad specjalistycznymi modułami symulatorów i trenażerów, możliwość rozwoju i modernizacji amerykańskich samolotów typu F-16, czy kwestie związane z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.

Zgodnie z postulowanymi kierunkami działań planowane jest także utworzenie w Polsce centrów certyfikacji. PGZ S.A. i Raytheon zobowiązały się do rozwijania stałej współpracy i poszukiwania nowych płaszczyzn wymiany doświadczeń.

- Raytheon zaangażuje się w modernizację bazy polskiego przemysłu obronnego poprzez partnerstwo w zakresie podziału prac dla programu „Wisła” i nie tylko - powiedział Dan Crowley, Prezes Raytheon Integrated Defense Systems. – Jest to trzydziesty list intencyjny podpisany przez nas z polskim przemysłem, a zarazem ważny kamień milowy w, jak się spodziewamy, długofalowej relacji z PGZ.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 19 2017 19:48 V7.8.3-1