reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dysten Przemysł elektroniczny | 24 lipca 2015

Dysten ma nowy kontrakt we Wrocławiu

Dysten, producent systemów informacji pasażerskiej z Zabrza, zainstaluje 120 nowych tablic na przystankach MPK we Wrocławiu
Do października wrocławskie przystanki komunikacji miejskiej zyskają 120 nowych elektronicznych tablic z rozkładem jazdy. Nowe tablice staną w ponad 70 lokalizacjach, właśnie trwa ich montaż. Firma Dysten z Zabrza, została wyłoniona w przetargu w trybie ‘zaprojektuj i zrób’ przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM).

Tablice Dynamicznej Informacji Pasażerskiej włączone do systemu ITS działają na podstawie pozycji GPS wszystkich pojazdów wrocławskiego MPK. Autobusy i tramwaje przewoźnika wyposażone są w nadajniki, które przesyłają sygnał do systemu ITS. Na tablicach pojawia się informacja za ile minut na przystanek podjedzie tramwaj lub autobus. Tablice mogą działać również w trybie rozkładowym – wówczas na tablicach pojawia się planowana godzina odjazdu, np. 11.33. Tablice wyświetlają także informacje o remontach, wypadkach, zmianach tras czy dojazdach na masowe imprezy miejskie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 20 2018 13:29 V9.1.4-1