reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stanisa martinovic dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 lipca 2015

Plany rozwojowe VIGO System S.A.

Prezentujemy wybrane fragmenty czatu inwestorskiego z 17 lipca z Adamem Piotrowskim, prezesem zarządu VIGO System.
VIGO System SA zapowiada, że będzie inwestować w automatyzację montażu. ‘Inwestycje oznaczają zwiększenie możliwości produkcyjnych i przygotowanie do zwiększonej sprzedaży. Nie planujemy żadnych zwolnień’ komentuje Adam Piotrowski. ‘Cena detektorów jest barierą dla wielu zastosowań. Automatyzacja pomiarów i montażu ma na celu zmniejszenie kosztów jednostkowych i rozwój rynków masowych’ dodaje prezes.

Jako jeden z najważniejszych rynków aplikacyjnych Adam Piotrowski wymienia zastosowanie militarne, w dużej części odpowiedzialne za bardzo dobre wyniki drugiego kwartału 2015. Jest to między innymi związane z planową realizacją dużego, powtarzalnego kontraktu dla francuskiego kontrahenta z tego rynku. VIGO liczy też, iż skorzysta na programach modernizacji polskiej armii, w tym również na programie zakupów dronów. Jednak jak podkreśla prezes Piotrowski ‘jest to bardzo konkurencyjny, nisko-marżowy rynek’.

Spośród innych rynków, najbardziej obiecujące dla spółki wydają się być ochrona środowiska, medycyna i kontrola produkcji w przemyśle (m.in w motoryzacji) oraz kolejnictwo.

VIGO System rozważa również możliwości uruchomienia działalności inkubatorowej, wspierającej działania innych naukowców i ich pomysły. W ocenie Adama Piotrowskiego, ’Może to dobrze rozbudować polski rynek systemów i komponentów optoelektronicznych’

VIGO inwestuje obecnie, wspólnie z WAT, w nowe, warte około 10 mln zł laboratorium. Nowe laboratorium ma dać spółce możliwości tworzenia tańszych, bardziej wytrzymałych detektorów do nowych, masowych zastosowań. W I połowie roku 2016 planowane jest rozpoczęcie sprzedaży produktów zawierających technologię MBE.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2