reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© federicofoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 lipca 2015

Microsoft znowu zwalnia

Koncern z Redmond ogłosił restrukturyzację biznesu telefonów komórkowych. Pracę straci nawet 7,8 tys. osób.
Wygląda na to, że przejęcie telefonów komórkowych od Nokii nie wychodzi Microsoftowi na dobre.- Rezygnujemy ze strategii budowania oddzielnego biznesu telefonów komórkowych na rzecz rozwoju ekosystemu Windows, w tym naszych własnych urządzeń – powiedział szef Microsoftu Satya Nadella, który dodał, że firma niedługo pokaże nową ofertę telefonów, zachowując przy tym potencjał dokonywania zmian w mobilności w dłuższej perspektywie.

Microsoft zanotuje odpis w wysokości około 7,6 mld USD związany z przejęciem biznesu Nokia Devices and Services (NDS). Firma zaksięguje także koszt restrukturyzacji w granicach 750-850 mln USD. Wypowiedzenia mają być wręczane w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Zapowiedziane dzisiaj, 8 lipca, cięcia, to kolejna runda zwolnień, bowiem w zeszłym roku Microsoft oglosił plan redukcji 18 tys. etatów. Były to największe zwolnienia w historii koncernu, obejmujące aż 14% pracowników firmy na całym świecie.

Microsoft przejął dział telefonów komórkowych od Nokii w 2014 roku za 7,2 mld USD i od tej pory próbuje go zrestrukturyzować.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2