reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Grinn Przemysł elektroniczny | 09 lipca 2015

Grinn już w nowej siedzibie

W dobie triumfu masowej produkcji nadal warto postawić na zespół zgranych profesjonalistów, czego dowodem jest działalność wrocławskiego biura projektowego realizującego przedsięwzięcia z zakresu elektroniki.
Zaczynali od dwuosobowej spółki w 2008 roku, dzisiaj w firmie Grinn na stałe pracuje 25 osób, a do tego trzeba doliczyć osoby współpracujące oraz praktykantów. Te liczby będą się jednak zmieniać, bo chociażby w ciągu ostatniego miesiąca do pracy przyjęto 4 osoby, a rekrutacja na kolejne stanowiska jest otwarta. – Szukamy pasjonatów, bo to co nas wyróżnia to wysoka jakość i szybki czas realizacji, dlatego potrzebne są osoby rzeczywiście zaangażowane w swoją pracę – mówi Katarzyna Sudoł, Marketing Specialist w firmie Grinn.

Kadra wrocławskiej spółki się rozrasta, więc konieczna była przeprowadzka do nowej siedziby. W lipcu tego roku Grinn przeniósł działalność do wrocławskiego biurowca. Plusem nowej lokalizacji jest sąsiedztwo innych firm elektronicznych, w tym Wurth Elektronik, partnera firmy Grinn. To właśnie na komponentach Wurtha oparty jest miniaturowy komputer jednopłytkowy chiliboard, który bazuje na module chiliSOM (ang. System On Module). ChiliSOM powstał w ubiegłym roku, a jego konstruktorzy wciąż pracują nad udoskonalaniem tego modułu. – ChiliSOM oraz chiliboard to próbka naszych możliwości. Przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań profesjonalnych, dla firm, które mogą budować własne rozwiązania na bazie naszego modułu – mówi Katarzyna Sudoł. Własny produkt to zatem rodzaj wizytówki, bo podstawą działalności firmy Grinn są usługi związane z projektowaniem elektroniki. Jak podkreśla nasza rozmówczyni, Grinn wspiera klientów w realizacji projektów na każdym ich etapie: od pomysłu po wprowadzenie na rynek.

Strategia firmy się sprawdza, przybywa klientów, wśród których są także globalne marki. Partnerami Grinn, oprócz Wurth Elektronik, są takie tuzy jak Texas Instruments czy Telit. A jakie są dalsze zamiary wrocławskiej spółki? – Nasze plany na przyszłość to m.in. dalszy rozwój projektów embedded. Chcemy także wchodzić na nowe, zagraniczne rynki; w pierwszej kolejności stawiamy na takie kraje jak Holadia, Belgia i Niemcy – mówi Robert Otręba, CEO Grinn. Firma nie zamierza przy tym zmieniać swoich podstawowych założeń działalności i ma na celu spokojny, organiczny wzrost, oparty na pracy miłośników elektroniki.

---
O firmie:
Grinn zajmuje się projektowaniem i produkcją urządzeń elektronicznych dla firm z branży automatyki przemysłowej, produkcji urządzeń medycznych, automatyki budynków, motoryzacji i wielu innych. Spółka specjalizuje się w systemach embedded, projektowaniu płyt PCB typu high-speed, elektronice analogowej, systemach bezprzewodowych, aplikacjach o bardzo niskim poborze mocy, projektach wykorzystujących układy FPGA.


Foto: © jim-hughes-dreamstime.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 22 2018 12:11 V9.2.0-2