reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 03 sierpnia 2009

Fałszerstwo: Co się stało z zaginionym prototypem Apple?

Pomimo nagłośnienia w światowych mediach samobójstwa pracownika Foxconn'u, nie ma wciąż śladu po zaginionym prototypie iPhone. Cała uwaga mediów skupia się teraz na istniejących kwestiach fałszerstw w Chinach.
Jaka jest najbardziej prawdopodobna odpowiedź na pytanie, gdzie jest prototyp iPhone? Pośród niezliczonej liczby praktyk fałszerskich w Chinach. Jak donosiły już wielokrotnie media na całym świecie, produkty Apple są niezwykle często podrabiane w Chinach. Oczywiście Apple to nie jedyna firma, która pada ofiarą chińskich fałszerzy. W podobnej sytuacji znajdują się również m.in. Nokia i Motorola.

Według doniesień Reuters'a 81% wszystkich podrabianych i przechwyconych w tym roku na granicy Stanów Zjednoczonych produktów pochodzi z Chin. Ich wartość szacuje się na 221,7 milionów dolarów, co stanowi 40% wzrost w stosunku do roku 2008.

Istnieje bardzo wiele różnorodnych metod podrobienia telefonu komórkowego. Skorzystanie z kopii, które są już obecne na rynku, sprzedaż nadwyżki na rynkach lokalnych lub, metoda najbardziej szkodliwa dla faktycznego producenta, kradzież projektu, który nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży (http://www.evertiq.com/news/12258).

Niestety, w większości przypadków, gdy znika własność umysłowa, policja nie notuje włamań. Z reguły sprawcą kradzieży jest pracownik właściwej fabryki lub kontrahent, który posiada akces do pomieszczeń produkcyjno-badawczych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2