reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© goepel Przemysł elektroniczny | 08 lipca 2015

Start-upy w Warszawie zyskają nową przestrzeń

W Warszawie na Powiślu powstanie największy w Polsce inkubator przedsiębiorczości założony przez AIP oraz Fundację Fundusz Współpracy.
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) oraz Fundacja Fundusz Współpracy zapowiedziały, że otworzą nowy ośrodek dla start-upów. Będzie liczył aż 320 metrów i będzie o ponad 100 metrów większy niż dotychczasowy rekordzista z Wrocławia.

Inkubator, który powstanie w siedzibie FFW będzie ósmą tego typu jednostką znajdującą się w Warszawie, pozostałe funkcjonują m.in. przy Politechnice Warszawskiej oraz Szkole Głównej Handlowej. Otwarcie planowane jest na jesieni.

Nowy inkubator będzie jedną z największych i najbardziej nowatorskich przestrzeni startupowych w Polsce, w której będzie można testować swoje pomysły na biznes. W ramach porozumienia Fundacja Fundusz Współpracy oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości będą współpracować w zakresie wspólnego tworzenia inicjatyw przedsiębiorczych, a zwłaszcza w zakresie świadczenia usług doradczych o charakterze proinnowacyjnym. Działania te pomogą młodym przedsiębiorcom w założeniu własnego biznesu, a w dłuższej perspektywie w utrzymaniu się na rynku pracy.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości są instytucją która zajmuje się wspieraniem młodych ludzi w realizowaniu ich pomysłów biznesowych. Od 2004 dzięki Inkubatorom powstało na rynku już ponad 7000 firm, m.in.: PhotoBlog.pl, Chomikuj.pl, MISBHV, Key2Print czy Glov.

---
Źródło: cofund.org.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
februari 21 2017 23:03 V7.12.4-1