reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tom_schmucker dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 lipca 2015

Rząd USA przeciwko przejęciu AGD GE przez Electrolux

Departament Sprawiedliwości USA przeciwstawia się przejęciu biznesu AGD firmy General Electric przez szwedzki Electrolux.
Antymonopolowy dział Departamentu Sprawiedliwości USA chce zablokować sprzedaż biznesu AGD firmy GE dla Electroluksa, ponieważ transakcja doprowadzi do ograniczenia konkurencji na rynku w Stanach Zjednoczonych. Jak wskazuje Departament, na rynku pozostały by wtedy tylko dwie duże firmy: Electrolux i Whirlpool. Whirlpool, GE oraz Electrolux mają łącznie 90% udziałów w amerykańskim rynku kuchenek i piekarników.

Zarówno GE jak i Electrolux chcą walczyć w sądzie o zgodę na wartą 3,3 mld USD transakcję, której zamknięcie wciąż planowane jest na 2015. Firmy otrzymały już zgodę urządów antymonopolowych w takich krajach jak Brazylia, Kanada i Ekwador.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1