reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photodynamx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 lipca 2015

Dotacje na rozwój infrastruktury badawczej przedsiębiorstw

Zgodnie z harmonogramem naborów pod koniec lipca br. planowane jest ogłoszenie konkursu na inwestycje w infrastrukturę badawczo-rozwojową (B+R) przedsiębiorstw.
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020 (PO IR) będzie jednym z głównych źródeł dofinansowania działalności innowacyjnej przedsiębiorców. Nabór w konkursie na inwestycje w infrastrukturę B+R prowadzony będzie od 1 września do 30 października. Wnioski będą mogły składać zarówno małe i średnie, jak i duże przedsiębiorstwa.

Dofinansowanie udzielane będzie tworzenie lub rozwój centrów badawczo-rozwojowych poprzez m.in. zakup sprzętu, wyposażenia, licencji i innych wartości niematerialnych i prawnych służących prowadzeniu działalności B+R, w tym również na zakup lub wykonanie budynków. Wartość wsparcia może wynieść od 15% do 70% wartości kosztów kwalifikowanych w zależności od lokalizacji projektu i wielkości przedsiębiorstwa.

Preferowane będą projekty tworzące istotną liczbę miejsc pracy dla pracowników B+R, a także przewidujące współpracę z jednostką naukową. Projekty muszą wpisywać się w zakres Krajowej Inteligentnej Specjalizacji czyli obszarów tematycznych istotnych z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego.

Nabór organizowany będzie przez Ministerstwo Gospodarki. Planowany harmonogram naboru wniosków można odnaleźć na stronie dedykowanej PO IR: www.poir.gov.pl

---
Autorką artykułu jest Anna Zaleska, manager Działu Doradztwa Europejskiego firmy Crido Taxand Sp. z o.o.
www.taxand.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2