reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kennytong dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 czerwca 2015

Łaziki marsjańskie na celowniku ARP Venture

- ARP Venture obejmuje status obserwatora w ABM Space Education Sp. z o.o., spółce związanej z branżą kosmiczną – poinformowała Patrycja Zielińska, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu SA.
ABM Space Education z siedzibą w Toruniu zajmuje się realizacją zaawansowanych technologicznie projektów w obszarze automatyki i robotyki, przede wszystkim robotyki mobilnej i technologii kosmicznych. - Spółka powstała w oparciu o projekty i doświadczenie zdobyte podczas udziału w konkursie University Rover Challenge w USA na konstrukcje studenckich łazików marsjańskich – powiedziała wiceprezes Zielińska. ABM Space Education realizuje projekty we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną, jako lider międzynarodowych konsorcjów.

- W ramach statusu obserwatora ABM Space zostanie włączone do ekosystemu ARP, a Spółka będzie mogła korzystać z doradztwa ARP Venture odnośnie strategii i zarządzania.. Dzięki nawiązaniu współpracy z ARP Venture, Spółka będzie mogła budować stabilną pozycje rynkową, a także nawiązać liczne długofalowe kontakty z partnerami branżowymi, instytucjami finansującymi oraz jednostkami badawczo-naukowymi – powiedziała wiceprezes ARP SA.

Obecnie Spółka finalizuje prace związane budową mobilnego robota cywilno-wojskowego Geo-Recon. Działanie robota będzie polegać na wykrywaniu i mapowaniu zaburzeń w warstwach gruntu oraz określaniu właściwości fizycznych różnego rodzaju obiektów w ziemi, bez ingerencji w strukturę badanego podłoża. Pozwala to na komercyjne wykorzystanie urządzenia na szeroką skalę. Zastosowanie najnowszych technologii automatyzacji pomiarów stwarza możliwość pracy robota w miejscach trudno dostępnych i niebezpiecznych. Urządzenie wyróżnia się możliwością nawigacji i zasilania bezprzewodowego oraz stosunkowo niewielkim rozmiarem i wagą zapewniając znaczny poziom mobilności robota.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-2