reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© olivier26 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 czerwca 2015

Firmy z Wałbrzyskiej SSE będą zatrudniać

Zatrudnienie co najmniej 6 tysięcy specjalistów w najbliższych kilku latach deklarują firmy zlokalizowane na terenie Wałbrzyskiej SSE „INVEST – PARK”. Wśród poszukiwanych fachowców będą też elektronicy.
Lista zawodów, których przedstawiciele znajdą pracę w firma działających na terenie strefy jest jednak znacznie dłuższa. Największe zapotrzebowanie będzie m.in. na lakierników, mechaników, elektromechaników, operatorów maszyn, monterów, elektryków i właśnie elektroników.

Jedną z firm, która planuje kolejną inwestycję w strefie jest Johnson Controls, który planuje rozbudowę zakładu. Amerykański producent komponentów do siedzeń i gotowych foteli zamierza zainwestować 45 mln PLN i utworzyć 30 nowych etatów. W tej chwili firma zatrudnia prawie 900 osób. Rozbudowa ma zostać zrealizowana do końca 2016 roku.

W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST – PARK” działa 175 firm, które zatrudniają ponad 40 tysięcy pracowników. Wiele z nich zapowiada rozszerzenie zatrudnienia. Strefa wciąż pozyskuje nowych inwestorów. W ubiegłym roku wydała rekordową ilość 65 zezwoleń, natomiast od początku 2015 roku kolejnych 11. Coraz trudniejsze staje się znalezienie odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Dlatego przedsiębiorcy chętnie angażują się w szkolenie uczniów. - Firmy posiadają najnowsze technologie i w tym wymiarze szkoły nigdy nie będą mogły im dorównać. Nie ma jednak takiej potrzeby. Właśnie dzięki kształceniu dualnemu, uczniowie mogą szkolić się podczas praktycznych zajęć w firmach, na prawdziwych urządzeniach. Zwiększa to ich konkurencyjność na rynku pracy. Przedsiębiorcom zapewnia z kolei najlepiej wyszkolone kadry – wyjaśnia Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK”.

Aby ułatwić współdziałanie szkół i firm, w lutym tego roku wałbrzyska strefa powołała Klaster Edukacyjny „INVEST in EDU” skupiający 46 podmiotów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-2