reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Delphi Przemysł elektroniczny | 16 czerwca 2015

Otwarcie rozbudowanego Centrum Technicznego Delphi w Krakowie

Delphi Automotive właśnie ukończyło rozbudowę swojego Centrum Technicznego w Krakowie. Tyko w zeszłym roku w stolicy Małopolski Delphi utworzyło 200 nowych etatów.
W ciągu ostatnich trzech lat koncern Delphi rozbudował swoje centrum badawczo-rozwojowe o 2000 m kw. przestrzeni laboratoryjnej, zwiększając jednocześnie możliwości w zakresie testów wytrzymałościowych, środowiskowych i wibracyjnych.

Dzięki rozbudowie laboratoriów i możliwości testowych, krakowski ośrodek badawczo-rozwojowy Delphi jest największym wielodywizyjnym centrum technicznym koncernu w Europie. W celu wsparcia ciągłego wzrostu, jedynie w zeszłym roku firma Delphi stworzyła w Krakowie ponad 200 miejsc pracy – zarówno w działach inżynieryjnych, jak też w zakresie usług wspólnych.- Jesteśmy dumni, że na całym świecie jeżdżą samochody wyposażone w technologie zrodzone w krakowskim centrum technicznym, a my kontynuujemy prace nad przyszłością motoryzacji – pisze firma w komunikacie.

Otwarte w 26 lipca 2000 roku Centrum Techniczne Delphi w Krakowie stało się wiodącym ośrodkiem badawczo-rozwojowym branży motoryzacyjnej w regionie. Obecnie krakowski oddział Delphi zatrudnia około 1300 osób i jest zlokalizowany w dwóch siedzibach, włączając w to ostatnio rozbudowane ostatnio laboratoria. Projekt rozbudowy Centrum Technicznego Delphi w Krakowie był zrealizowany w latach 2013-2015 przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej.

W ciągu 15 lat krakowskie zespoły Delphi rozwijały technologie dla pojazdów na całym świecie, a obecnie pracują nad technologiami przyszłości branży motoryzacyjnej.

Krakowskie centrum badawczo-rozwojowe wspiera wszystkich kluczowych klientów Delphi w zakresie elektroniki i bezpieczeństwa, architektury elektryczno-elektronicznej oraz systemów kontroli emisji. Doświadczenie obejmuje testy oraz walidację produktów oraz rozwój tych technologii, w tym multimediów, przełączników i sterowników.
Wiodącym profilem krakowskiego centrum badawczo-rozwojowego Delphi stała się zaawansowana elektronika, w tym także systemy aktywnego bezpieczeństwa, stanowiące podwaliny dalszego rozwoju centrum, które są dziedziną rozwoju w przyszłości.

Oprócz badań i rozwoju, Delphi w Krakowie rozwija swoje centrum usług wspólnych (funkcje korporacyjne), które zapewniają wsparcie organizacji na poziomie regionalnym oraz światowym. Obecnie, zlokalizowane w Krakowie grupy inżynieryjne poszukują nowych pracowników. Także centrum usług wspólnych rośnie i stale rekrutuje.Delphi Poland jest dostawcą komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma działa w Polsce od 1994 roku i prowadzi tutaj 4 zakłady produkcyjne (w Jeleśni, Błoniu, Gdańsku i Ostrowie Wielkopolskim) oraz dwa centra badawczo rozwojowe (w Krakowie i Ostrowie). Łącznie Delphi zatrudnia w Polsce ponad 4 800 osób.

© Delphi

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2