reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© daniel schweinert dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 czerwca 2015

Fundusz Infini chce komercjalizować rozwiązanie firmy FlyTech

Stworzony przez FlyTech Solutions system Fenix to bezzałogowy system obserwacyjny, przeznaczony na rynek geodezyjny rolniczy, ratowniczy czy energetyczny.
Dr Maciej Wieloch z funduszu Infini, komercjalizującego polskie technologie, zdradza w rozmowie dla serwisu PAP – Nauka w Polsce, jakie projekty naukowe fundusz chce w najbliższym czasie komercjalizaować. - Mamy teraz dwa takie projekty. Jeden to jest krakowska spółka Flytech UAV, która za pomocą systemu GPS umieszczonego na dronach będzie mogła m.in. mierzyć poziom wegetacji roślin oraz wykorzystać w energetyce do monitorowania przewodów trakcyjnych. Rynkowo jest to bardzo fajny pomysł, bo może być cenny dla geodetów, rolników, ale także dla dużych firm energetycznych – mówi Wieloch.

FlyTech Solutions sp. z o.o. to młoda firma specjalizująca się w produkcji i wykorzystaniu nowoczesnych i innowacyjnych latających systemów bezzałogowych. Biuro firmy znajduje się w Krakowie, a zakład produkcyjny w Rzeszowie na terenie Polskiej Doliny Lotniczej. Zespół FlyTech Solutions składa się z inżynierów lotniczych oraz pilotów samolotowych.

Drugi projekt, o którym wspomina dr Maciej Wielocz - firmy Bioacoustic - dotyczy leczenia szumów usznych. Około 20 proc. ludzkości słyszy jakieś szumy uszne, a dla 4-6 proc. społeczeństwa jest to dolegliwość na tyle uciążliwa, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie i nie ma skutecznego sposobu jej leczenia. Metoda, którą zainteresował się fundusz, jest bezinwazyjna i polega na emitowaniu dźwięków o odpowiedniej częstotliwości, powodujących odpowiednią stymulację pracy mózgu.

---
Źródło: PAP – Nauka w Polsce, FlyTech

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,405339,dr-maciej-wieloch-innowacje-przychodza-malymi-krokami.html

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1