reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander fediachov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 czerwca 2015

Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych już gotowe

Instytut Lotnictwa zyskał nowy obiekt, w którym będą rozwijane nowe technologie, a zatrudnienie znajdzie wielu młodych naukowców.
Centrum Innowacyjnych Technologii Lotniczych i Kosmicznych w Warszawie mieści się w wybudowanym kompleksie czterech budynków ułożonych w kształcie litery H. W trzech z nich znajdują się przede wszystkim laboratoria. Ostatni z budynków – z salami wykładowymi –pełni funkcję konferencyjną. Łączna powierzchnia wynosi prawie 11 tys. m kw. W nowym obiekcie będą pracować m.in. zespoły pracujące nad projektowaniem i tworzeniem np. samolotów stratosferycznych, zajmujące się inteligentnymi materiałami czy zwiększeniem bezpieczeństwa samolotów. Opracowywane w Centrum innowacyjne technologie często mają być wdrażane po raz pierwszy w kraju, np. zastosowanie różnych napędów rakiet kosmicznych.

Nowe Centrum pozwoli w najbliższych latach utworzyć kilkaset miejsc pracy dla naukowców – informatyków, fizyków, chemików.

Projekt zrealizował Instytut Lotnictwa w Warszawie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

---
Źródło: Instytut Lotnictwa, Portal Samorządowy

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1