reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kennytong dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 czerwca 2015

Powstała spółka Thales Alenia Space Polska

Thales Alenia Space (TAS) chce rozszerzać swoją obecność w Europie i utworzyła nową spółkę zależną Thales Alenia Space Polska (TASP) z siedzibą w Warszawie.
Firma Thales Alenia Space Polska ma zacieśniać współpracę z Polską Agencją Kosmiczną, lokalnymi ośrodkami naukowymi i przemysłem, by wspierać budowę polskiego programu kosmicznego oraz rozwój technologii satelitarnych i systemów obserwacji Ziemi.

Jak pisze firma w komunikacie, decyzja o powołaniu polskiej spółki zależnej wynika z niedawnego dołączenia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Ogłoszony przez nasz kraj ambitny program kosmiczny, szczególnie w zakresie obronności i obserwacji Ziemi, to obszar, w którym Thales Alenia Space ma rozległe doświadczenie.

- Przemysł kosmiczny przechodzi przemiany. Ekspansja Thales Alenia Space w Polsce, w kraju, który zdecydował się mocno zainwestować w technologie kosmiczne, oznacza ogromne możliwości dla spółki. Wierzę też, że obecność na polskim rynku firmy z tak dużym doświadczeniem i wiedzą oraz imponującą bazą technologiczną przyczyni się do rozwoju lokalnego przemysłu - komentuje Andrzej Banasiak, dyrektor generalny Thales Alenia Space Polska.

Przy okazji inauguracji działalności Thales Alenia Space Polska podpisano dwa istotne porozumienia. Pierwsze dotyczy współpracy firmy ze Śląskim Centrum Naukowo-Technicznym Przemysłu Lotniczego, włączonym do łańcucha dostawców TAS, szczególnie w zakresie rozwoju technologii kompozytowych. Drugi dokument dotyczy współpracy TAS z Klastrem Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej w zakresie m. in. rozwoju napędów, nawigacji, robotów i badań kosmosu.

Utworzenie polskiej spółki to kolejny krok w rozwoju firmy TAS, która w 2014 roku założyła spółkę córkę w Wielkiej Brytanii, w 2011 roku otworzyła nową fabrykę w Niemczech oraz wzmocniła swoją pozycję w Belgii poprzez budowę zakładu w Leuven.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2