reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 czerwca 2015

Lattice – czyżby szykowało się kolejne przejęcie?

Firma Lattice Semiconductor, producent programowalnych chipów, ogłosiła, że jest otwarta na ewentualne oferty dotyczące przejęcia. Warunek: odpowiednia cena.
Szef Lattice Semiconductor Darin Billerbeck w rozmowie z agencją Reuters, wymienił firmy Qualcomm oraz MediaTek wśród potencjalnych kupców, których ofertami Lattice mogłoby być zainteresowane. Nie zdradził jednak, czy prowadzone są jakiekolwiek negocjacje w tej sprawie.

Po przejęciu Altery przez Intel na rynku zostały już dwie największe samodzielne firmy oferujące programowalne układy scalone: Lattice oraz Xilinx. Chipy i dedykowane oprogramowanie Lattice znajdują zastosowanie w niemal każdym sektorze związanym z elektroniką: od smartfonów po samochody. Wartość firmy to około 740 mln USD.

Zarówno Lattice jak i Xilinx widzą korzyści wynikające z przejęcia Altery przez Intel. Altera dostarcza teraz chipy zarówno do procesorów x86 jak i ARM, a po akwizycji można się spodziewać, że przestawi się głównie na wsparcie procesorów Intela. Dzięki temu Lattice oraz Xilinx będą mogły zdobyć większy udział w rynku aplikacji opartych na procesorach ARM. - Myślę, że w takich sektorach jak telekomunikacja i przemysł zobaczymy natychmiastowe korzyści – powiedział Darin Billerbeck.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2