reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© filipefrazao84 dreamstime.com_ Przemysł elektroniczny | 08 czerwca 2015

Podział HP na dwie spółki od 1 listopada

Podział koncernu na dwie HP Inc i Hewlett-Packard Enterprise ma zacząć obowiązywać od 1 listopada. Hewlett-Packard czeka też kolejna runda zwolnień.
Szefowa HP Meg Whitman w zeszłym tygodniu zapowiedziała, że podział na dwie spółki stanie się faktem od 1 listopada bieżącego roku. Pierwsza ze spółek, HP Inc, będzie zajmować się segmentem PC i drukarek, a HP Enterprise sprzętem i oprogramowaniem dla biznesu. Podział ma być kolejnym krokiem w restrukturyzacji HP zapoczątkowanej przez CEO firmy Meg Whitman.

Zmiany jakie w ostatnim czasie przechodzi HP to jednak także olbrzymie redukcje etatów. W dodatku zwolnienie 55 tys. osób nie musi być końcem tego procesu – wynika z wypowiedzi Meg Whitman. Szefowa HP nie podała jednak żadnych konkretów dotyczących planowanych zwolnień.

---
Źródło: CNN

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2017 11:02 V8.0.10-2