reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Politechnika Opolska Przemysł elektroniczny | 01 czerwca 2015

II Opolski Festiwal Robotów już za nami

Ponad 120 robotów, 13 konkurencji, Łącznik pękający w szwach od widzów. Robomania, na którą (z radością) cierpią organizatorzy festiwalu, czyli Grupa Robotycznie Opętanych Maniaków, okazała się wysoce zaraźliwa!
Obok GROM-u tę największą w regionie i jedną z ciekawszych w kraju imprez przygotowała Politechnika Opolska oraz firma Konstruktorzy Robotów. Portal evertiq.pl był patronem medialnym tego wydarzenia.

Sądząc po ogromnym zainteresowaniu festiwalem, zarówno ze strony uczestników, jak i widzów oraz partnerów, przyświecający wydarzeniu cel – popularyzacja nauk technicznych i zaawansowanych technologii poprzez wzbudzenie zainteresowania robotyką, automatyką i elektroniką – został osiągnięty.

Roboty przyjechały do Opola z całej Polski, a także z czeskiego Jesenika i Ostrawy, zamieniając Łącznik w scenerię rodem z filmu science fiction. Spora część z nich, w ramach warsztatów powstała, na miejscu – z butelek po wodzie, z klocków lego i spod igły drukarki 3D.

Konstrukcje o najprzemyślniejszych formach (i takich też nazwach), ścigały się ze sobą na torach ziemnych i w przestrzeni powietrznej (po raz pierwszy w Opolu można było zobaczyć zawody dronów), próbowały wypchnąć przeciwnika poza planszę w ringu i walczyły o tytuł najsprytniejszej maszyny pokonując labirynt.

Najwięcej emocji wzbudziły – jak zwykle – konkurencje Free Style, którą wygrał stroszący polimerową sierść Zwierzak oraz Codefusion Sumo, w którym waleczna (żeby nie powiedzieć rozjuszona) Szwagierka zapewniła swojemu konstruktorowi udział w największych i najbardziej prestiżowych zawodach robotycznych na świecie. Nagroda w postaci zaproszenia na imprezę do Japonii tłumaczy zacięcie, z jakim robosumici eliminowali przeciwników!

Grubo po 18.00, kiedy ostatnie roboty opuszczały już Łącznik, szef GROM-u i inicjator całego przedsięwzięcia (a także konstruktor jednego ze zwycięskich robotów) inż. Piotr Śnieżek podsumował: - Zakończony właśnie Opolski Festiwal Robotów uważam za za wielki sukces, zarówno pod względem organizacji, jak i frekwencji oraz poziomu zawodów i uczestników.---
Źródło: © Politechnika Opolska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1