reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photographer dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 czerwca 2015

Antyelektrostatyczne ubrania od ITME

Wynalazek ITME to sposób ubrania o właściwościach antyelektrostatycznych i przewodnictwa powierzchniowego, przy produkcji których używa się tlenku grafenu.
Polski wynalazek „Drukowane antystatyczne wykończenia tekstyliów z użyciem rGO” został uhonorowany srebrnym medalem podczas 114 Międzynarodowych Targach Wynalazczości CONCOURS LEPINE 2015, które odbyły się na przełomie kwietnia i maja w Paryżu. Instytut Technologii i Materiałów Elektronicznych wykorzystał metodę wykańczania tekstyliów z wykorzystaniem tlenku grafenu poprzez nadruk Ink-Jet. Jak podaje ITME, optymalne właściwości funkcjonalne nadawane są po kąpieli w roztworze redukującym. Wynalazek został zgłoszony w Urzędzie Patentowym.

To innowacyjne rozwiązanie zostało opracowane w trakcie realizacji projektu pt.: „Wytworzenie atramentów i past drukarskich na bazie grafenu oraz opracowanie metody nadruku powierzchni do zastosowań w drukowanej elektronice elastycznej” („Graph-Print”) z konkursu Graf-Tech Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Koordynatorem projektu jest Uniwersytet Łódzki, zgłaszającym wynalazek jest współwykonawca projektu Politechnika Łódzka. Pracownia Grafenu Chemicznego ITME dostarczała grafen płatkowy na potrzeby projektu. Parterem przemysłowym w projekcie jest Towarzystwo Elektrotechnologiczne.

---
Źródło: ITME

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-1