reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© badoff dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 maja 2015

Latająca kamera - video

Nixie pozwala na rejestrowanie wyjątkowych momentów naszego życia, nie zajmując przy tym rąk.
Co prawda pstryknięcie zdjęcia smartfonem jest o niebo łatwiejsze niż przy użyciu lustrzanki, którą zazwyczaj trzeba najpierw wyjąć z torby, włączyć, sprawdzić ustawienia i dopiero wtedy wciskać przycisk, ale i tak mamy zajęte ręce. Zespół Nixie ma rozwiązanie tego problemu i opracował połączenie drona z aparatem i kamerą. Niewielkie latające urządzenie mocujemy na nadgarstku, by w odpowiednim momencie wypuścić je w powietrze – Nixie zajmie się filmowaniem, a my tym, na co akurat mamy ochotę.

Projekt Nixie w zeszłym roku został zwycięzcą konkursu "Make It Wearable" organizowanego przez firmę Intel. Co ciekawe, jak wspomina Jelena Jovanovic, współzałożycielka Nixie, od pomysłu do złożenia wniosku w konkursie minęło zaledwie 6 dni! - Christoph [Kohstall –założyciel Nixie] wymyślił połączenie drona z kamerą w sobotę, a w niedzielę dowiedzieliśmy się, że Intel organizuje ten konkurs i oferty można składać jeszcze tylko przez 6 dni. „Myślę, że chcę spróbować. Zrobię prototyp” – powiedział mi Christoph i zrobił pierwszy prototyp w ciągu tych sześciu dni. Potem zmontowaliśmy film reklamowy, opracowaliśmy biznes plan i dopracowywaliśmy wniosek do ostatniej chwili, aż wreszcie kliknęliśmy „wyślij” i wstrzymaliśmy oddech – opowiada Jovanovic w portalu mobilesyrup.com.„Make it Wearable” to globalna inicjatywa ogłoszona przez Intela na targach CES 2014, której celem jest pobudzenie innowacji i ewolucji elektroniki osobistej w nowych, ekscytujących kierunkach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2