reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB Przemysł elektroniczny | 28 maja 2015

ABB rozpoczyna produkcję robotów w USA

Informację ogłoszono podczas uroczystości otwarcia nowej fabryki robotów w istniejącym obiekcie w Auburn Hills w stanie Michigan, gdzie firma zatrudnia już około 500 pracowników. Produkcja ruszy natychmiast.
Firma ABB ogłosiła, że rozpocznie produkcję robotów w Stanach Zjednoczonych. Nowa fabryka to trzeci, obok obiektów w Szanghaju w Chinach oraz w Västeråsw Szwecji, zakład ABB zajmujący się produkcją robotów. Będą w nim wytwarzane roboty i powiązany sprzęt z przeznaczeniem na rynek północnoamerykański.

Stany Zjednoczone to największy rynek ABB, na którym poziom sprzedaży osiągnął 7,5 mld USD. Od 2010 roku firma przeznaczyła ponad 10 mld USD na lokalny sektor B&R, nakłady inwestycyjne i przejęcia, zwiększając liczbę lokalnych pracowników z 11 500 do 26 300. Dalsze inwestycje w północnoamerykański łańcuch wartości i sektor przemysłowy stanowią istotny element globalnych planów rozwojowych ABB, które odzwierciedlają założenia realizowanej przez firmę strategii „Next Level”.
– Rozpoczynając lokalną produkcję robotów w Auburn Hills, dochodzimy do kolejnego poziomu naszego zaangażowania i wzrostu znaczenia ABB na rynku północnoamerykańskim — powiedział Ulrich Spiesshofer, prezes Grupy ABB.


– Nasz nowy zakład produkcyjny pozwala rozszerzyć ofertę firmy oraz zakres świadczonych usług na klientów z sektora robotyki w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie, umożliwiając nam osiągnięcie najlepszych w branży harmonogramów realizacji dostaw i wsparcia technicznego w Ameryce Północnej – powiedział Per Vegard Nerseth, dyrektor zarządzający Globalnej Jednostki Biznesu ABB Robotyka. – Ekspansja jest zgodna z globalną strategią firmy, która zakłada wejście na kluczowe rynki lokalne o potencjale wzrostowym w sektorze robotyki, aby dostarczać najnowocześniejszą technologię naszym klientom. Jestem przekonany o tym, że dzięki obecności na dużym rynku robotyki w najbliższej przyszłości zwiększymy zatrudnienie.

Oferta produktów wytwarzanych w nowym zakładzie będzie stopniowo poszerzana. Docelowo większość robotów i ich sterowników produkowanych przez ABB i dystrybuowanych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku będzie powstawać w Auburn Hills. Produkcja lokalna usprawnia proces realizacji dostaw, co z kolei znacząco skraca czas realizacji zamówień.

© ABB

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-1