reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Cmoar Przemysł elektroniczny | 29 maja 2015

Polskie gogle odniosły sukces na Kickstarterze

Za pierwszym razem się nie udało, ale twórca polskich gogli do rozszerzonej rzeczywistości postanowił wyciągnąć wnioski z porażki i wystartował ponownie. Tym razem z sukcesem.
Kolejna kampania na portalu crowdfundingowym Kickstarter zakończyła się 30 marca tego roku. Twórcy gogli do rozszerzonej rzeczywistości CMOAR zebrali zakładaną kwotę 120 tys. USD, która zostanie przeznaczona na rozwój produktu i wprowadzenie go do produkcji. Pomysłodawcą urządzenia jest Damian Boczek, który zdecydował się na połączenie smartfonu z wirtualną rzeczywistością, używając ekranu urządzenia mobilnego jako wyświetlacza. - W związku z tym, że telefony komórkowe stanowią integralną część naszego stylu życia, cechując się obecnie nieporównywalnie lepszymi parametrami niż jeszcze kilka lat temu, idea połączenia smartfona z wirtualną rzeczywistością wydaje się mieć uzasadnienie – informuje firma.

Gogle mają modułową budowę i składają się z trzech headsetów, oprócz wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oferują dodatkowo moduły 2D i 3D (2D and 3D high-quality modules), w szczególności przeznaczone dla miłośników gier i filmów, którzy mocno zwracają uwagę na wysoką jakość obrazu.
Gogle zostały wyposażone w zintegrowaną elektronikę (wejścia na USB, kontroler głośności, przycisk kamery dla rozszerzonej rzeczywistości i analog do nawigacji), pozwalającą na sterowanie smartfonem z zewnątrz. Ponadto Cmoar został wzbogacony o zewnętrzne sensory, które, jak podkreśla twórca gogli Damian Boczek, „zapewniają niezrównaną immersję, dodatkowo eliminując problemy takie jak drift czy wysoka latencja”.

– Cała produkcja będzie odbywać się w Polsce, zaś ostateczna wartość urządzenia będzie wynosić 350-450 złotych. Nasz potencjał tkwi więc w niskiej cenie, wysokiej jakości i dużej ilości zastosowań – mówi Buczek w portalu innpoland.pl.


[i]© Cmoar[i]

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-2