reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© olivier26 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 maja 2015

Tieto chce wykształcić sobie kadrę

Wiele firm działających w branży nowoczesnych technologii zmaga się z brakiem wykwalifikowanej kadry. Szczecińska Tieto postanowiła aktywnie podejść do tego problemu.
Uruchamiana przez firmę Tieto Wakacyjna Akademia Programowania to jeden z elementów większego projektu, jaki od pewnego czasu realizuje firma w Polsce. Chodzi tu o rozbudowę globalnego centrum kompetencyjnego, które realizuje zaawansowane projekty w zakresie oprogramowania układowego (embedded), technologii radiowych, 3G, LTE czy wirtualizacji sieci (NFV) i usług w chmurze (cloud services).

- Oprogramowanie, jakie obecnie powstaje w Szczecinie, to w wielu wypadkach unikalne w skali kraju (i nie tylko) rozwiązania związane np. sieciami bezprzewodowymi, komunikacją urządzeń (tzw. „Internet rzeczy”) czy oprogramowaniem i usługami udostępnianymi w chmurze. Na świecie notujemy coraz większy popyt na tego typu rozwiązania i już teraz musimy zapewnić sobie odpowiednio wykwalifikowaną kadrę. Taką, która teraz będzie realizować nasze zlecenia, ale też i taką, która dołączy do nas za 3-4 lata. Wakacyjna Akademia Programowania to doskonała okazja do tego, aby odnaleźć najlepiej rokujące osoby i przygotować je do pracy z nami, jeszcze na początku ich drogi zawodowe – mówi Artur Perwenis, dyrektor szczecińskiego oddziału Tieto.

Na początku tego roku, w związku z nawiązaniem długoterminowej współpracy z firmą Qualcomm, Tieto Poland ogłosiło, że zatrudni około 20 inżynierów LTE do pracy w oddziałach w Szczecinie i Wrocławiu. Tieto Poland zatrudnia ponad 500 ekspertów z zakresu rozwoju oprogramowania. Specjaliści Tieto realizują w Polsce projekty badawczo-rozwojowe m.in. dla sektora teleinformatycznego oraz producentów urządzeń mobilnych. Korporacja zatrudnia na świecie ponad 14000 pracowników w 20 krajach.

„Akademia Programowania Tieto” to wakacyjne kursy programistyczne dla studentów informatyki, elektroniki i telekomunikacji. Oferta skierowana jest do osób chcących rozwijać swoje umiejętności w zakresie projektowania, budowy i testowania oprogramowania wykorzystywanego m.in. w telekomunikacji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2