reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com_hand pushing information button on touch screen Przemysł elektroniczny | 29 maja 2015

VIGO System: znacząca umowa z Caterpillar

Ożarowski producent detektorów podczerwieni oraz spółka z Grupy kapitałowej Caterpillar Company Inc. 26 maja podpisały umowę kupna-sprzedaży o wartości około 5,44 mln PLN.
Przedmiotem umowy jest sprzedaż przez VIGO System 700 detektorów podczerwieni, nie później niż do 30 listopada 2017 roku. Wartość umowy to 1 318 100,00 EUR tj. 5 440 984,99 zł według średniego kursu ogłoszonego przez NBP w dniu zawarcia umowy.

Jednocześnie, wzajemne obroty Vigo System ze spółkami z grupy kapitałowej Caterpillar Company Inc. z tytułu dostaw detektorów podczerwieni od debiutu do dziś wyniosły 1,46 mln PLN.

VIGO System jest firmą technologiczną, założoną przez grupę naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej. Spółka działa od ponad 20 lat i zajmuje obecnie czołową pozycję na światowym rynku niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni produkowanych w technologii MOCVD (Metal Organic Chemical Vapor Deposition). Produkty VIGO System znajdują zastosowanie m.in. w sektorze obronnym, przemyśle, ochronie środowiska czy medycynie. Są także wykorzystywane w badaniach naukowych w dziedzinie spektroskopii, techniki laserowej i kontrolowanej syntezy termojądrowej. Detektory opracowane i wyprodukowane przez ożarowską spółkę pracują na pokładzie łazika Curiosity, zbudowanego na potrzeby misji marsjańskiej NASA.

Pod koniec kwietnia VIGO System, wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną, uruchomiła laboratorium pozwalające na wytwarzanie detektorów w nowej technologii - MBE (Molecular Beam Epitaxy).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-2