reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 maja 2015

Microsoft chce przejąć BlackBerry?

Wśród firm zainteresowanych akwizycją kanadyjskiego producenta urządzeń mobilnych miałby być Microsoft, ale także gracze z Chin, tacy jak Xiaomi, Lenovo i Huawei.
Microsoft dzięki przejęciu BlackBerry mógłby wzmocnić swoją ofertę rozwiązań mobilnych dla sektora biznesowego, ale także poszerzyć portfolio rozwiązań z obszaru Internet of Vehicles (IoV) oraz telekomunikacyjnego i mobilnego. Z kolei chińscy producenci smartfonów są zainteresowani zwiększeniem rozpoznawalności marki w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie – informuje portal PC-Tablet, powołując się na informacje anonimowego źródła.

Na razie informacje o przejęciu pozostają w sferze domysłów, ale faktem jest, że doniesienia o planach sprzedaży BlackBerry od dawna pojawiają się w mediach. Obecna informacja o zainteresowanych inwestorach pojawiła się zaraz po innych wieściach z kanadyjskiej spółki: BlackBerry planuje konsolidację działów oprogramowania, sprzętu i aplikacji. W związku z powyższą decyzją, pracowników czekają zwolnienia, ale firma nie podała na razie jak duże będą to cięcia.

---
Źródło: pc-tablet.co.in

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1