reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stevanovicigor dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 maja 2015

APS Energia: rekordowy backlog

Po pierwszym kwartale 2015 roku spółka może się pochwalić 38% wzrostem wartości zamówień. APS Energia zapowiada rozbudowę organizacji, także poprzez inwestycje w kadrę.
- Backlog zamówień pozyskanych na początku roku wyniósł prawie 35 mln PLN, co oznacza wzrost wartości o 38% rok do roku –mówi Piotr Szewczyk, prezes grupy APS Energia.

Łączna wartość przychodów ze sprzedaży i portfela zamówień po I kwartale 2015 roku wyniosła 48,2 mln PLN i była wyższa o 28% rok do roku. - Główny wpływ na dobry rezultat i wysoki portfel zamówień miały przede wszystkim sprzedaż urządzeń i działania handlowe APS Energia na rynku polskim i rosyjskim oraz projekty w zakresie AKPiA realizowane przez spółkę zależną ENAP – tłumaczy Piotr Szewczyk.
Grupa APS Energia w I kw. 2015 r. odnotowała wzrost przychodów w stosunku do I kw. w 2014r. o 7% z poziomu 12,6 mln PLN do 13,4 mln PLN. Wyższe koszty, będące wynikiem znacznego wzrostu zatrudnienia, wpłynęły z kolei negatywnie na zyskowność producenta urządzeń zasilania gwarantowanego. W rezultacie grupa zanotowała skonsolidowaną stratę na poziomie EBITDA i netto, odpowiednio (-0,8) mln PLN i (-1,1) mln PLN.

APS Energia wzmocniła i zamierza dalej rozbudowywać organizację. Głównie w zakresie zasobów inżynieryjnych i wykwalifikowanej kadry pracowników produkcyjnych. - Związane jest to z przyjętą dla grupy strategią do 2020 roku, w której zakładamy osiągnięcie średniorocznego wzrostu organicznego przychodów na poziomie do 20 proc. rok do roku. Równolegle pracujemy intensywnie nad dywersyfikacją naszej struktury geograficznej, a najbardziej zaawansowane prace i rozmowy prowadzimy na rynku tureckim – przyznaje Piotr Szewczyk.

Wschodnie rynki nadal pozostają kluczowe dla prowadzonej przez APS Energia działalności. Jednak, jak wyjaśnia prezes Szewczyk, okres dużych inwestycji na rynku polskim powoduje, że w 2015 roku udział sprzedaży krajowej w przychodach grupy APS Energia będzie większy niż w poprzednich latach. To już jest widoczne w strukturze portfela zamówień, bowiem 64% zleceń, będących w fazie przygotowania bądź realizacji dotyczy właśnie rynku polskiego.
Prezes dobrze ocenia rezultaty osiągane na rynku rosyjskim. - Umacnianie się waluty rosyjskiej, zdecydowanie pozytywnie będzie przekładało się na wynik grupy. Jednocześnie w celu usprawnienia procesu produkcyjnego i sprzedażowego, uruchomiliśmy montownię w Rosji, a pierwsze zamówienia są już procesowane przez nasze zasoby produkcyjne w Jekaterynburgu – informuje Szewczyk.

W najbliższym czasie APS Energia zamierza wznowić proces przejścia z rynku NewConnect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych. Obecnie planowanym terminem przejścia na GPW jest III kwartał 2015 roku.

---
Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2