reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alterfalter dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 maja 2015

Samsung wstrzymuje produkcję telewizorów w Tajlandii

Koreański gigant poinformował w czwartek, 21 maja, że wstrzymuje produkcję telewizorów w Tajlandii, by usprawnić swoją globalną infrastrukturę produkcyjną.
Decyzja została ogłoszona niedługo po tym, jak Samsung zapowiedział inwestycję w centrum produkcji elektroniki konsumpcyjnej w Wietnamie. Spółka w zeszłym roku poinformowała, że zainwestuje 560 mln USD w fabrykę, w której będą powstawały przede wszystkim telewizory.

Jak informuje Reuters, rzecznik Samsunga nie odpowiedział na pytanie, czy firma zamierza przenieść produkcję telewizorów z Tajlandii do Wietnamu. Jest to o tyle ciekawe, że najbliższy rywal Samsunga, LG Electronics chce przetransferować produkcję telewizorów właśnie z Tajlandii do Wietnamu, m.in. ze względu na niższe koszty pracy.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2