reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beisea dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 maja 2015

PGZ chce inwestować w Radomiu

Planowane przez Polską Grupę Zbrojeniową nowe inwestycje przemysłowe oraz działalność badawczo-rozwojowa mają być lokowane w regionie radomskim.
Podpisane 20 maja porozumienie pomiędzy Polską Grupą Zbrojeniową S.A. a Urzędem Miasta w Radomiu zakłada wsparcie miasta przy nowych inwestycjach przemysłowych z udziałem PGZ. Ma to związek m.in. z decyzją Grupy Airbus o ulokowaniu produkcji części śmigłowców w Radomiu, w przypadku uzyskania od MON kontraktu na zakup helikopterów. Władze miejskie mają również wspierać kształcenie odpowiednich kadr i pozyskać do kooperacji szkoły oraz uczelnie wyższe w związku z zapotrzebowaniem na wysokiej klasy specjalistów do realizacji projektów w branży zbrojeniowej. Władze miejskie pomogą też aktywnie w procesie rekrutacji pracowników do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Współpraca ma też objąć budowę docelowej siedziby PGZ w Radomiu.

– PGZ chce umocnić swoją obecność w Radomiu poprzez lokowaniu tutaj inwestycji przemysłowych oraz działalności badawczo-rozwojowej – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGZ S.A. – Miasto tworzy przyjazny klimat dla projektów w branży zbrojeniowej, co przyniesie wymierne korzyści dla obu stron i kolejne miejsca pracy w regionie radomskim – podkreślił Dąbrowski.

- Bardzo ważne są dla nas nowe miejsca pracy, szczególnie te specjalistyczne i wysokopłatne, dlatego bardzo się cieszę z dobrej współpracy z Polską Grupą Zbrojeniową oraz trwającego procesu odbudowy przemysłu w Radomiu – podkreślił Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Siedziba PGZ w Radomiu do końca br. zatrudni ponad 100 osób i łącznie z Fabryką Broni „Łucznik” Grupa będzie wkrótce zapewniać ok. 550 miejsc pracy. To sprawia, że już teraz PGZ jest jednym z wiodącym pracodawców w mieście i regionie. Dodatkowo Grupa Airbus deklaruje utworzenie w Radomiu co najmniej 250 bezpośrednich miejsc pracy w związku z decyzją o ulokowaniu produkcji w tym mieście.

PGZ tworzy Grupę ponad 60 spółek działających w branży produkcyjno-usługowej, które zatrudniają ok. 17,5 tys. pracowników. W efekcie konsolidacji powstał jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-2