reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andreypopov dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 maja 2015

Europejski projekt rozwoju dronów

Niemcy, Włochy i Francja podpisały porozumienie dotyczące zbudowania europejskiego bezzałogowego systemu powietrznego bezzałogowców klasy MALE. Polska i Hiszpania również są zainteresowane projektem.
Umowa, której zawarcie było rozważane już w 2013 roku, przewiduje budowę bezzałogowców do 2025 roku. Dwa pierwsze lata poświęcone będą na uzgodnienie specyfikacji technicznej i studium wykonalności.

Projekt opracowania bezzałogowców klasy MALE (ang. Medium Altitude Long Endurance –drony średniego pułapu i dalekiego zasięgu) prowadzony będzie najprawdopodobniej przez takich gigantów jak Airbus, Alenia Aermacchi oraz Dassault Aviation, a jego wartość może sięgnąć nawet 1 mld EUR. Celem przedsięwzięcia jest uniezależnienie się Europy od technologii należących do Izraela i Stanów Zjednoczonych.

Polska i Hiszpania również wyraziły zainteresowanie udziałem w projekcie i mogą dołączyć na późniejszym etapie.

---
Źrodło: redherring.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-2