reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 maja 2015

Rusza pierwszy międzynarodowy projekt badawczy EIT+ w ramach Horyzontu2020

Laboratorium Elektroniki Drukowanej i Ogniw Słonecznych (LEDOS) uruchamia projekt badawczy dotyczący zastosowania elektrod grafenowych w tranzystorach MOTFT
Jest to pierwszy we Wrocławskim Centrum Badań EIT+ projekt badawczy w ramach Horyzontu2020, kierowany przez dr. inż. Filipa Granka. Projekt nosi nazwę „Badanie elektrod grafenowych do zastosowań w tranzystorach typu MOTFT wytwarzanych metodami mokrej chemii w obszarze niskokosztowej elektroniki” i uruchomiony jest w ramach międzynarodowego konkursu M-era.NET. Potrwa do kwietnia 2018 roku.

Realizacją projektu zajmie się polsko-niemieckie konsorcjum ze znaczącym udziałem przedstawicieli przemysłu. W skład konsorcjum badawczego wchodzą następujące jednostki: Ruhr-Universitaet Bochum, Wrocławskie Centrum Badań EIT+, 3D-Nano Sp. z o.o., Evonik Industries AG, 4-Jet Technologies GmbH oraz Edge Wave GmbH. Koordynatorem projektu jest prof. Andreas Ostendorf z Ruhr-Universitaet Bochum (Niemcy).

- Udział polskiego i niemieckiego przemysłu zwiększa wagę i aplikacyjny charakter planowanych prac badawczych. Obecność zespołu LEDOS w tak prestiżowym i ambitnym projekcie międzynarodowym podkreśla znaczącą międzynarodową pozycję zespołu LEDOS w obszarze elektroniki drukowanej. Projekt CMOT wzmacnia tym samym program badawczy laboratorium LEDOS w zakresie tematycznym Elektroniki Drukowanej. Tematyka ta jest obok tematyki Ogniw Słonecznych filarem prac B+R w LEDOS - czytamy w komunikacie.

---
Źródło: EIT+

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2