reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© uBirds Przemysł elektroniczny | 20 maja 2015

uBirds: nie widzimy przeszkód, tylko wyzwania

Firma uBirds ma rozwiązanie dla osób, którym nie odpowiadają smartwatche i całą nieatrakcyjną elektronikę zmieściła w pasku do zegarka.
Może nie chcecie się rozstawać z zegarkiem po dziadku albo nie zamierzacie rezygnować z wyrobu prestiżowej szwajcarskiej marki na nadgarstku, ale jednocześnie chcielibyście połączyć zegarek ze smartfonem? Firma uBirds wymyśliła jak to zrobić: elastyczny moduł elektroniki schowany jest w pasku, a do sygnalizacji wykorzystywana jest dyskretna dioda LED oraz wibracje.

Na początek urządzenie o nazwie Unique zapewnia takie funkcje jak powiadomienia z telefonu, monitorowanie aktywności czy kontrolę przy pomocy gestów. Pasek będzie też wyposażony w programowalny chip NFC, na który można wgrać np. przepustkę do klubu fitness czy biurowca, a w przyszłości można go będzie zintegrować z systemem płatności mobilnych. Ponadto użytkownik otrzyma powiadomienie, gdy oddali się od swojego smartfona, by nie zapomnieć o zabraniu telefonu z domu. Urządzenie działa w oparciu o Bluetooth Low Energy, a aplikacja na smartfony działa na systemie iOS oraz Android.

Prototyp Unique już działa i w tej chwili poddawany jest kolejnym testom, ale firma chce swój produkt jeszcze nieco udoskonalić. – Nasz cel na teraz to miniaturyzacja: chcemy doprowadzić moduł elektroniki do minimum, które jesteśmy w stanie osiągnąć, zapewniające przy tym pełną funkcjonalność i właściwe działanie urządzenia – mówi Paweł Karczewski, współzałożyciel i CEO firmy uBirds. Konstruktorzy biorą pod uwagę standardowe szerokości pasków do zegarków, które zmieniają się w granicach 20-26 mm co 2 mm. Twórcy inteligentnego paska pracują także nad wydłużeniem czasu użytkowania pomiędzy ładowaniami, który w tej chwili wynosi 2-3 dni. Dużo uwagi poświęcają też rozwojowi aplikacji: liczba dostępnych funkcji ma się w przyszłości zwiększyć, a użytkownicy będą wybierali przydatne dla siebie funkcje z biblioteki, co ułatwi personalizację produktu.

Produkt ma się pojawić w sprzedaży w lutym przyszłego roku. Obecnie inteligentny pasek jest w trakcie procedury patentowej. W ciągu miesiąca firma chce uruchomić kampanię na portalu crowdfundingowym Kickstarter, by sfinansować wprowadzenie Unique na rynek. Produkt pojawi się w sprzedaży najpierw w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz krajach Europy Zachodniej. Kolejnym rynkiem, który wzbudza duże nadzieje jest Hongkong – największy odbiorca szwajcarskich zegarków – ale jak stwierdza Karczewski, tam bariery wejścia są większe dlatego może to zająć więcej czasu.Produkcja elektroniki zlecana jest zagranicznym firmom. – Przy urządzeniach tego typu, gdzie wykorzystuje się niezwykle cienką elektronikę o możliwie najmniejszych rozmiarach, w dodatku elastyczną, niezbędny jest najnowszy sprzęt i najnowsze technologie do produkcji płytek PCB – wyjaśnia Paweł Karczewski.

Foto: © uBirds

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1