reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Swimmo Przemysł elektroniczny | 19 maja 2015

Sukces Swimmo na Kickstarterze

Polski smartwatch dla pływaków zebrał blisko 160 tys. USD w serwisie Kickstarter.com. Pierwotnie zakładany cel w postaci 39 tys. USD został przekroczony czterokrotnie.
Pierwsze egzemplarze inteligentnego zegarka z Polski trafią do wspierających projekt już w październiku 2015 roku.

Zebranie o wiele większej kwoty niż zakładana umożliwi twórcom dodanie do zegarka wielu usprawnień. Oprócz dwóch nowych kolorów Swimmo zaoferuje kompatybilność z popularnymi serwisami fitness, w tym z Endomondo, oraz zaawansowane statystyki. Dzięki nim Swimmo będzie mierzyć szczegółowe parametry dotyczące treningu, w tym informacje o kroku pływackim (stroke) oraz tzw. SWOLF, czyli liczbie ruchów pływackich jakie trzeba wykonać, by przepłynąć jeden basen. Wśród nowości znajdzie się też tryb treningu na wodach otwartych (jeziora, rzeki, morza).

- Projektując Swimmo, od początku postawiliśmy na połączenie prostoty z funkcjonalnością. Celem była maksymalna użyteczność, dlatego każdą nowy etap prac sprawdzaliśmy z przyszłymi użytkownikami. Jak widać po wyniku kampanii, praca ta została doceniona przez wspierających. Niezwykle cieszę się, że udało nam się zebrać 4 razy większą kwotę od zakładanej – mówi Mateusz Heleniak, CEO Swimmo Trainer Inc.

Swimmo to smartwatch i osobisty trener pływania z polskim rodowodem, który został zaprojektowany z myślą o ciągłej pracy pod wodą. Inteligentny zegarek pomoże w skutecznym monitorowaniu treningów i postępów w pływaniu. Za część projektową odpowiada poznańskie centrum badawczo-rozwojowe, natomiast spółka Swimmo ma siedzibę w Dover w USA.

---
Foto: © Swimmo

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2