reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 maja 2015

Pracownicy FagorMastercook otrzymali odprawy

W piątek, 15 maja, syndyk upadłego zakładu Fagor Mastercook wypłacił zwolnionej załodze pierwszą transzę odpraw – czytamy w portalu wroclaw.pl.
Na konta pracowników przelano również zaległe ekwiwalenty, to m.in. różnego rodzaju dodatki, w tym za szkodliwe warunki pracy – informuje portal wroclaw.pl.

Jak informuje syndyk Anna Łukaszyn, zwolnieni pracownicy zakładu otrzymali 30% należnych odpraw. Wypłacenie pozostałej części, syndyk uzależnia od uporządkowania spraw finansowych zakładu i wpływu pieniędzy za sprzedaży zakładu.

Wrocławskie zakłady znajdującego się w stanie upadłości FagorMastercook zostały przejęte przez niemiecki koncern BSH. Przedwstępna umowa sprzedaży została podpisana 17 kwietnia 2015 roku, BSH zapłacił 90 mln PLN i zapowiedział inwestycję kolejnych 120 mln PLN. Dodatkowe 5 mln PLN zostało przeznaczone na odprawy dla pracowników. W ciągu 18 miesięcy od zakończenia procesu przejęcia BSH planuje wznowić produkcję i zapewnić 500 miejsc pracy.

---
Źródło: wroclaw.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2