reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ragsac19 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 maja 2015

Nowe miejsca pracy w przemyśle lotniczym w Polsce

Boeing i UTC Aerospace Systems ogłosili w piątek, 15 maja przedłużenie umowy na produkcję w Polsce elementów do samolotów Boeingów.
Nowy kontrakt zawarty między Boeing Commercial Airplanes a United Technologies Corporation (UTC) Aerospace Systems znacząco poszerza udział polskich producentów w łańcuchu dostaw Boeinga. Wartość pracy na rzecz programów lotniczych Boeinga przekroczy w ciągu następnych 15 lat 1 mld USD. Firma współpracuje z polskim przemysłem lotniczym od ponad 20 lat.

Kontrakt poszerzający zakres produkcji będzie wsparciem dla samolotów produkowanych przez Boeinga, w tym takich modeli jak Next-Generation 737, 737 MAX i 787 Dreamliner. Przyczyni się do powstania nowych, wysoko kwalifikowanych miejsc pracy w sektorze produkcji w Polsce, a w połączeniu z nowymi mocami produkcyjnymi w innych placówkach UTC w Polsce, w tym produkcji pomocniczych systemów napędowych do samolotów 787 Dreamliner w rzeszowskich zakładach Pratt & Whitney.

Jak podkreślił zastępca sekretarza handlu Andrews, Boeing and UTC Aerospace Systems “oferują przełomowe technologie oraz innowacyjne produkty i usługi, które mogą pomóc Polsce w osiągnięciu celów w zakresie obrony, bezpieczeństwa i gospodarki, przyczyniając się zarazem do wzrostu gospodarczego i przyrostu miejsc pracy w obu krajach”.

UTC Aerospace Systems zatrudnia ponad 2 tys. pracowników w swoich zakładach w Rzeszowie, Krośnie, Wrocławiu i Kaliszu.

---
Źródło: Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2