reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LUG SA Przemysł elektroniczny | 15 maja 2015

LUG: I kwartał pod znakiem inwestycji w LED

W pierwszym kwartale 2015 roku Grupa Kapitałowa LUG SA skoncentrowała swoje działania wokół inwestycji, z których najważniejszą jest budowa nowej fabryki komponentów LED.
Budowa centrum badawczo-rozwojowego z kompleksem hal do produkcji elektroniki w Lubuskim Parku Naukowo-Technicznym przebiega zgodnie z harmonogramem. Wkrótce zakończony zostanie pierwszy etap inwestycji i przeniesiona zostanie tam produkcja oświetlenia LED. Cały projekt kosztować ma 6 mln PLN.

- W 2013 roku rozbudowaliśmy obecną fabrykę spółki LUG Light Factory o halę do produkcji elektroniki. Rok 2014 potwierdził, że był to słuszny krok. Technologia LED jest energooszczędna i trwała, inwestycja w nią jest jedyną rozsądną decyzją biorąc pod uwagę to, że planujemy ciągły rozwój i pomnażanie grona klientów. Za kilka lat LED będzie standardem, nie nowością, a Grupa Kapitałowa LUG SA będzie na to gotowa – komentuje prezes Ryszard Wtorkowski.

Równolegle od początku roku trwa wdrożenie systemu CRM, a w marcu uruchomiono nowy kanał komunikacji z rynkiem.

Przychody ze sprzedaży przyniosły GK LUG SA 25 654,48 tys. PLN, z czego 57,05% wypracowane zostało na rynkach eksportowych. - Działalność na rynkach zagranicznych jest dla nas kierunkiem przyszłości. Przemyślana polityka sprzedaży, aktywnie reagująca na zmiany w sytuacji polityczno-gospodarczej, pozwala nam na stabilną realizację celów firmy. Dzięki niej zachowaliśmy istotną przewagę eksportu w strukturze przychodów, pomimo osłabienia części wschodnich rynków w związku z konfliktem na terenie Ukrainy - wyjaśnia Ryszard Wtorkowski.Zysk netto po I kwartale 2015 roku wyniósł 439,38 tys. PLN. W porównaniu z I kwartałem roku 2014 jest to wynik o 58,16% niższy. Należy jednak pamiętać, że wpływ na niego miała korekta przychodów z 2013 roku. Na wynik finansowy wpłynęła także prowadzona w 2014 roku rozbudowa struktur sprzedaży oraz inwestycje w obszarze badań i rozwoju, które stanowią dla firmy jedno ze strategicznych źródeł przewagi konkurencyjnej.

© LUG SA

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2