reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jakub krechowicz dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 maja 2015

Japońskie banki na ratunek firmie Sharp

Sharp otrzyma dofinansowanie od japońskich banków w wysokości 200 mld JPY (1,7 mld USD). Producent ogłosił cięcia etatów.
Jest to już drugie dofinansowanie dla japońskiego producenta elektroniki w ciągu ostatnich trzech lat. Straty Sharpa za rok podatkowy kończący się w marcu były większe niż zakładano i wyniosły 222 mld JPY (1,8 mld USD). Firma zapowiedziała, że zwolni 10% pracowników na świecie, z czego 3,5 tys. osób straci pracę w Japonii.

Jak uważa Marc Einstein, analityk firmy Frost & Sullivan, Sharp stał się ofiarą globalizacji. - Wszystkie główne obszary działalności Sharpa, takie jak telefony komórkowe i telewizja, stały się domeną producentów z Chin, Tajwanu i Korei Południowej – ocenia rozmówca BBC i dodaje, że Sharp, w przeciwieństwie do konkurentów, nie był w stanie przeprowadzić reorganizacji.

---
Źródło: BBC

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1