reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Rynki | 21 maja 2015

Apple potrzebne do sukcesu inteligentnych zegarków

Rynek inteligentnych zegarków wzrośnie z 3,6 mln sztuk sprzedanych w 2014 do 101 mln sztuk w 2020 – wynika z nowego raportu firmy analitycznej IHS.
- Sukces Apple Watch będzie napędzał cały rynek smartwatchy – uważa Antonios Maroulis, analityk IHS Technology. - Inteligentny zegarek stanie się kluczowym urządzeniem wśród wyposażenia dodatkowego, oferowanym przez większość wiodących producentów smartfonów, starających się o dominację na tym nowym i zyskownym rynku. Według naszych prognoz, stosunek liczby sprzedawanych smartwatchy do smartfonów wzrośnie z 1:500 w 2014 roku do 1:20 w roku 2020 – dodaje Maruolis.
- Dostarczanie szerokiej oferty aplikacji ma kluczowe znaczenie dla sukcesu inteligentnych zegarków – [/i]uważa Antonios Maroulis, analityk IHS Technology. - Szeroka oferta sklepów z aplikacjami firm Apple i Google daje im bezcenną przewagę nad konkurentami.

Wejście firmy Apple w segment smartwatchy przyniesie korzyści wszystkim dostawcom inteligentnych zegarków, ponieważ marketing firmy z Cupertino podnosi świadomość konsumencką oraz wyraźnie prezentuje zalety takich urządzeń. Jednocześnie Apple Watch pozostawi olbrzymią grupę zainteresowanych takim produktem klientów, ze względu na wysokie ceny urządzeń Apple – Apple Watch kosztuje od 349 USD i wymaga nowoczesnego iPhone’a. To oznacza, że producenci inteligentnych zegarków opartych o Androida mogą celować z ofertą do grupy 2 mld użytkowników smartfonów z systemem Android.

W ocenie firmy IHS rok 2015 ma przynieść zdecydowaną przewagę firmie Apple, której inteligentne zegarki sprzedadzą się w liczbie 19 mln sztuk, a udział w rynku wyniesie 56%. Jednak kolejne lata zmniejszą dominację Apple w tym sektorze (do 38% w 2020 roku), wraz z umacnianiem się na rynku pozostałych graczy. Z kolei sprzedaż zegarków z Android Wear wyniesie 96 mln sztuk w ciągu najbliższych pięciu lat. Jeśli Google doda wsparcie dla iPhone’ów, ten wynik będzie o wiele lepszy – prognozuje IHS.

---
Źródło: IHS Technology

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2