reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mablelo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 maja 2015

Pięć podmiotów zainteresowanych kupnem Instytut Automatyki Systemów Energetycznych

Oferty w sprawie nabycia 85% kapitału zakładowego spółki Instytut Automatyki Systemów Energetycznych, należących do Skarbu Państwa, można było składać do 8 maja.
Ministerstwo Skarbu Państwa 7 kwietnia opublikowało zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia udziałów spółki Instytut Automatyki Systemów Energetycznych Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. MSP zamierza zbyć 76 500 udziałów o wartości nominalnej 100 PLN każdy, stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki Instytut Automatyki Systemów Energetycznych.

Propozycje wstępne złożyły następujące podmioty:
  • ELEKTROTIM S.A. z siedzibą we Wrocławiu,
  • KGHM Polska Miedź S.A. z siedzibą w Lubinie,
  • Politechnika Wrocławska,
  • WESTOR Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze,
  • Zakłady Automatyki „POLNA” S.A. z siedzibą w Przemyślu.

Podstawowym przedmiotem działalności Instytutu jest: prowadzenie badań naukowych i prac badawczo-rozwojowych na rzecz rozwoju technicznego związanego z przesyłaniem i rozdzielaniem energii oraz sterowaniem obciążeniami systemów energetycznych, produkcja i dostawa specjalistycznych narzędzi programowych, systemów i urządzeń automatyki, produkcja urządzeń i aparatów energetycznych oraz prowadzenie badań środowiskowych urządzeń i systemów elektrycznych/elektronicznych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2