reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© olgalis dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 maja 2015

Fideltronik wyprodukuje moduły systemów radarowych Raytheona

Firmy Fideltronik Poland Sp. z o.o. i Raytheon podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy tworzeniu systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Polski oraz rozwoju możliwości eksportu na rynku globalnym.
Obie firmy nakreśliły obszary współpracy, które obejmują:
  1. wyposażenie systemów dowodzenia i łączności, podsystemy i ich integracja,
  2. projektowanie i produkcja pakietów elektronicznych (PCBA) do systemów radarowych,
  3. integracja rozwiązań systemowych, włącznie z weryfikacją i testami akceptacji.
Raytheon kontynuuje poszukiwania możliwości współpracy z polskim przemysłem przy programie Wisła. Oferta firmy w ramach tego programu obejmuje współpracę z przedsiębiorstwami z naszego kraju przy rozwijaniu nowej generacji systemu Patriot.

System Patriot jest zaprojektowany w oparciu o modułowe komponenty, które pozwalają na stałe udoskonalanie i modernizację. Dziś Patriot jest jedynym sprawdzonym w boju systemem obrony przeciwrakietowej, chroniącym żołnierzy USA i krajów NATO na całym świecie. Globalne grono użytkowników Patriot liczące 12 krajów, w tym 5 krajów NATO, oferuje Polsce korzyści takie jak rozbudowę zdolności systemu, szkolenie, serwis, testy, logistykę oraz zmniejszenie kosztów – czytamy w komunikacie.

Fideltronik to w 100% polska, prywatna firma z branży elektronicznej, o rocznych obrotach rzędu 200 mln EUR, która posiada zakłady w Polsce, Szwecji i Norwegii. Fideltronik specjalizuje się w produkcji i dostarczaniu elementów elektronicznych, wspierając klienta na wszystkich etapach rozwoju produktu (projekt, prototypowanie, testy, produkcja, serwisowanie, logistyka, itd.). Od 1986 roku, gdy powstała firma, Fideltronik stał się jednym z liderów rynku, blisko współpracującym z globalnymi firmami takimi jak Volkswagen, Philips, ABB, Kongsberg Maritime, etc.

W Polsce reputacja i kwalifikacje Fideltronika w obszarze bezpieczeństwa są rozpoznawane i potwierdzone m.in. przez stosowne koncesje na wytwarzanie, serwisowanie i dystrybucję broni, amunicji i innych elementów wyposażenia dla służb mundurowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 16 2017 14:56 V8.8.6-2