reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© luchschen dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 maja 2015

Pomysł studentów WAT pomoże diabetykom

Science Sergeants to zespół studentów z Wojskowej Akademii Technicznej, którzy opracowali projekt iSULIN – system bezinwazyjnego pomiaru cukru.
Projekt iSULIN jest biosensorycznym systemem dla diabetyków, który pozwala skutecznie monitorować stan zdrowia chorych. Chory korzysta z przenośnego biosensora w postaci opaski na nadgarstek. Urządzenie współpracuje z dedykowaną aplikacją mobilną, dzięki czemu możliwy jest ciągły monitoring i nadzór pacjenta. System umożliwia również współdzielenie zebranych danych w chmurze w czasie rzeczywistym tak, aby lekarze prowadzący mieli wgląd w stan zdrowia swoich pacjentów. Aplikacja rekomenduje również odpowiednią dietę oraz umożliwia kontakt z personelem medycznym. To, co odróżnia iSULIN od innych dostępnych w tej chwili rozwiązań, jest sposób pomiaru poziomu glukozy we krwi – nie ma konieczności nakłuwania palca, ponieważ podczas badania wykorzystuje się techniki optyczne i wystarczy poświecić diodą na rękę.

W skład drużyny Science Sergeants Wojskowej Akademii Technicznej wchodzą: Damian Frąszczak, Ernest Szczepaniak, Dawid Bugajewski, Krzysztof Jakubowski oraz opiekun naukowy mjr dr inż. Mariusz Chmielewski. Projekt iSULIN zajął II miejsce w kategorii World Citizenship w krajowym konkursie Microsft Imagine Cup 2015. W kategorii World Citizenship startują te projekty, których celem jest ulepszanie świata przy użyciu technologii.

Science Sergeants zapowiadają, że na pewno będą dalej rozwijać system iSULIN, zarówno jeśli chodzi o sensor, jak i apliakcję. Drużyna studentów WAT-u ma też w planach badania medyczne zakrojone na szeroką skalę, ponieważ jest to niezbędne, by wprowadzić system na rynek. Na razie studenci mają opracowany prototyp urządzenia.


© Instytut Systemów Informatycznych

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2